TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

Miejsce wyciszenia w konkursie "Polytechnica Nova"

Data: 30.01.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W ramach konkursu "POLYTECHNICA NOVA" powstaje pilotażowy projekt sPokójPWr!           piktogram pokoju wyciszeń

Celem projektu jest zapewnienie wszystkim użytkownikom kampusu PWr, w tym osobom ze szczególnymi potrzebami, większego komfortu na naszej Uczelni w postaci przestrzeni służących wyciszeniu i zadbaniu o swoje potrzeby. Drugim celem jest wykonanie i opatentowanie autorskich kapsuł wyciszenia, zaprojektowanych przez Pracowników i Studentów Politechniki Wrocławskiej.

Co chcemy stworzyć?

Ten obraz przedstawia nowoczesne i stylowe wnętrze z zakrzywionymi niebieskimi krzesłami i artystycznymi elementami na ścianie. Każde krzesło ma okrągły, jasnoniebieski podnóżek i zapewnia prywatność dla użytkowników. Na ścianie w tle znajduje się artystyczna instalacja składająca się z wielu kolorowych kształtów tworzących efekt 3D. Oświetlenie jest miękkie i nastrojowe, co sprzyja relaksowi.

• 🌿 Pokój Wyciszenia na PWr: Specjalnie dostosowane pomieszczenie z leżanką, pufą oraz właściwym oświetleniem czeka na Ciebie. Wśród dobranych kolorów i wygodnych mebli znajdziesz chwilę wytchnienia, gdzie zregenerujesz siły i odetchniesz od codziennego zgiełku. Wstępna lokalizacja: bud. C-19.

• Ten obraz przedstawia wnętrze budynku z nowoczesnymi, przezroczystymi ścianami działowymi. Na ścianach znajdują się czerwone loga Politechniki Wrocławskiej. Logo w środku składa się z ikony domu i tekstu pod nim, choć tekst nie jest wyraźny. W tle widać dwie osoby, rozmawiające ze sobą. Podłoga wydaje się być z polerowanego betonu. Nad nimi znajduje się sufit z drewnianymi elementami i oświetleniem wpuszczanym, które rozświetla przestrzeń ciepłym światłem. Na ścianie widnieje napis POKÓJ WYCISZENIA.

🌐 Pokój Mobilny w formie boksów akustycznych. Wygodny fotel, pufa, i wszystko, czego potrzebujesz do chwili wyciszenia. Boks może być ustawiony w każdej przestrzeni otwartej, a jedynym wymogiem jest dostęp do gniazdka elektrycznego. Wstępna lokalizacja: bud. D-21.

• Ten obraz przedstawia wnętrze pokoju z dużym, czerwonym, wielościanem w kształcie bryły. Na wielościanie widoczny jest logo Politechniki Wrocławskiej. Pokój ma jasnopomarańczowe ściany, białe ławki i stolik oraz okno po lewej stronie. Sufit jest biały z kilkoma długimi, prostokątnymi lampami. Podłoga wydaje się być z jasnych płytek.

🌀 Kapsuła Uważności - Innowacyjna Przestrzeń Twojego Czasu: We współpracy ze specjalistami z Wydziału Architektury kontynuującymi projekt Wrocławska Strefa Ciszy powstanie Kapsuła Uważności – własny projekt PWr. To prototypowe rozwiązanie zapewni Ci unikatowe miejsce do skupienia się. Może także w przyszłości być rozpowszechniane na innych uczelniach. Wstępna lokalizacja w łączniku między bud. C-4 a C-5.

A na koniec – sprawdzimy, co najbardziej nam pasuje i co się najbardziej Dzięki tym trzem formom zadbamy o Twój spokój na kampusie. Sprawdź, jakie możliwości czekają na Ciebie!

Już 2 lutego możesz znaleźć sPokójPWr, wystarczy tylko, że zagłosujesz na nasz projekt:  polytechnicanova.pwr.edu.pl/opening#/

Źródła:

film - Radio LUZ PWr